Логін:
Пароль:
 


Архів подій

 

українською мовою / на русском языке

На Запорожжі з початку року підприємства регіону скоротили борги із заробітної плати

 
 
У порівнянні з початком цього року заборгованість з виплати заробітної плати зменшилась більше ніж на 17 млн. грн. Про це повідомила під час засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації – начальник управління праці та зайнятості Ірина Разуваєва. У заході взяли учать представники відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області, керівники та арбітражні керуючі підприємств.


За даними органів статистики, загальна сума заборгованості із заробітної плати по області у липні 2017 року збільшилася на 2,1 млн. грн. або на 4,2% і за станом на 01.08.2017 складає 50,6 млн. грн. Проте у порівнянні з початком цього року заборгованість зменшилася на 17,6 млн. грн. або 25,8%.


Борги економічно активних підприємств за липень 2017 року зросли на 2,6 млн. грн. (на 7,6%), а проти початку 2017 року зменшились на 17,9 млн. грн. (на 42,8%) та складають 36,8 млн. грн.


У той же час заборгованість на підприємствах, що знаходяться у процедурах відновлення платоспроможності або визнання боржника банкрутом, у липні зменшилася на 0,5 млн. грн. або на 3,4 % та становить 13,7 млн. грн.


Це обумовлено зміною активності одразу трьох підприємств із загальною сумою боргів 1,4 млн. грн. (ДП «Хлібна база № 74», ЗАТ «Бердянський виноробний завод» та ЗАТ «Дніпробуд), які перейшли з групи підприємств, що знаходяться у процедурах відновлення платоспроможності або визнання боржника банкрутом, до економічно активних підприємств. Серед цієї статистичної групи суб’єктів господарювання 91,1% (12,4 млн. грн.) боргів припадає на п’ять підприємств державного сектору економіки. Серед них: ЗДП «Кремнійполімер» (7,6 млн. грн.), ЗДП «Радіоприлад» (3,5 млн. грн.), ВАТ «Вуглецевий композит» (0,8 млн. грн.). На багатьох із цих підприємств мають місце ознаки штучного затягування процедур банкрутства.


Загалом по області на підприємствах державного сектору економіки зосереджено 31,3 млн. грн. або 61,8% загальної суми заборгованості.


На підприємства приватної форми власності припадає 19,1 млн. грн. або 37,8%, комунальної власності – 0,2 млн. грн. або 0,4% від загальної суми боргів.


При цьому заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери за станом на 01.08.2017 відсутня.


За підсумками засідання члени комісії затвердили проект рішення з низкою доручень і рекомендацій щодо врегулювання ситуації на підприємствах-боржниках та складання графіка погашення існуючої заборгованості, а також поточних виплат.


За матеріалами www.zoda.gov.ua


31.08.2017
 
Версія для друку
Відправити другу
На початок
 
 
Читайте нас на FACEBOOK

Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізької областіАгентство Промышленных Новостей


Цитування в інших ЗМІ тільки зі згадуванням в якості джерела ЗОСППР «Потенціал». Передрук матеріалів в мережі тільки з прямим гіперпосиланням на https://potencial.org.ua