Парадоксально, але в нашій країні безкоштовно - дорожче, ніж купити. Ця аксіома працює і при безкоштовної приватизації землі, право на яку є у кожного громадянина України. Процедура приватизації землі дуже клопітка і недешева (попри заявлену державою "безкоштовність"), тому якщо у Вас дуже багато часу і грошей, можна ризикнути, але без кваліфікованої юридичної допомоги нічого не вийде, пише МінПром.
ХТО МОЖЕ БЕЗКОШТОВНО ПРИВАТИЗУВАТИ ЗЕМЛЮ
Як розповіла партнер юридичної компанії "Закон Перемоги" Марина Саєнко, стаття 116 Земельного кодексу України (ДКУ) встановлює право кожного українця на безкоштовне отримання земельних ділянок у власність.
При цьому безоплатна передача може бути проведена у разі:
а) приватизації земельних ділянок, що перебувають у користуванні громадян;
б) одержання земельних ділянок в результаті приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;
в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації.
Безкоштовні землі від держави можна отримати для ведення фермерського господарства, особистого селянського господарства, садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації.
СКІЛЬКИ МОЖНА ПРИВАТИЗУВАТИ
За словами адвоката, законодавством чітко визначені норми безоплатної передачі земельних ділянок:
а) для ведення фермерського господарства - у розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано кілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки визначається як середній по цим підприємствам. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств розмір визначається як середній по району;
б) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;
в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;
г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;
ґ) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;
д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.
"Слід пам'ятати, що кожен громадянин України має право безоплатно отримати у власність земельну ділянку в межах норм, визначених Земельним кодексом, тільки один раз по кожному із зазначених видів використання", - пояснила експерт.
Крім того, з її слів, громадяни можуть безкоштовно отримати у власність земельні ділянки за набувальної давності, тобто внаслідок відкритого і безперервного користування такими ділянками протягом 15 років, але за відсутності відповідних правовстановлюючих документів на неї. Проте реалізувати це право на практиці користувачі земельних ділянок зможуть тільки з 1 січня 2017 року (через 15 років після набрання чинності ЗКУ)... Продовження читайте ТУТ.
За матеріалами minprom.ua
|