Логін:
Пароль:
 


Архів подій 

українською мовою / на русском языке

Українцям можуть скоротити робочий день

 
 
У новому Трудовому кодексі, який Верховна Рада України повинна прийняти вже у квітні, в 155 статтю кодексу хочуть внести поправку, яка дозволить працівникам робити перерву в найспекотніші години літнього періоду. Іншими словами, вводиться традиційна для Південної Європи сієста, коли всі установи закриваються на перерву з 14 до 16-17 годин.


Про це заявив мінсітр соціальної політики Павло Розенко передають Версії з посиланням на “Корупція".


Крім того, пропонується збільшити відпустку для українців до 28 днів. Зараз її тривалість складає 24 дні.

Випробувальний термін для багатьох професій скоротять до одного місяця замість існуючих трьох. До того ж в документі прописують право співробітників відмовитися від виконання своїх обов’язків, якщо їм не платять зарплату у встановлені терміни або виплачують її не в повному обсязі.


Згідно з новим Трудовим кодексом, роботодавці повинні будуть не просто відмовляти кандидату в прийомі на роботу, а письмово обґрунтовувати свою відмову. Причому цей документ можна буде використовувати в суді.

Також представники Мінсоцполітики стали на бік працівників і внесли правку, яка забороняє звільняти матерів, у яких є діти до шести років. Крім того, хочуть заборонити звільняти одиноких матерів і батьків.

Серед негативних змін для українців – тепер не можна буде безперервно перебувати на лікарняному чотири місяці, оскільки цей термін буде скорочений до двох.

Крім того, якщо зараз позбутися робочого місця можна тільки через пияцтво, прогули або розкрадання, то за новим кодексом звільнити можуть за розголошення службової таємниці, порушення техніки безпеки та ухилення від медогляду, або щеплень.


Також новим Кодексом вводиться таке поняття, як робота на дому. Вона повинна оплачуватися точно так, як і в офісі, а за несвоєчасно виплачену зарплату роботодавці повинні будуть платити пеню, проте її розміри поки не уточнюються.


За матеріалами www.versii.if.ua


15.03.2016
 
Версія для друку
Відправити другу
На початок
 
 
Читайте нас на FACEBOOK

Интернет-ресурс поддержки малого бизнеса Запорожской области


Агентство Промышленных Новостей


Цитування в інших ЗМІ тільки зі згадуванням в якості джерела ЗОСППР «Потенціал». Передрук матеріалів в мережі тільки з прямим гіперпосиланням на https://potencial.org.ua
Проверка сайта