Захист прав і законних інтересів членів союзу » Захист прав і законних інтересів
Запорізький обласний союз промисловців і підприємців «Потенціал» заснований 40 провідними промисловими підприємствами області 14 вересня 1990 року з метою підвищення ефективності суспільного виробництва, захисту законних прав і інтересів виробників товарів і послуг, консолідації їх діяльності, спрямованої на формування соціально-орієнтованої ринкової економіки.
Об'єднуючи зусилля промислових та сільськогосподарських підприємств, підприємств енергетики, транспорту, зв'язку, підприємницьких структур малого та середнього бізнесу, науково-дослідних, проектно-конструкторських організацій та учбових закладів, банківських та фінансових установ, обласний союз промисловців і підприємців «Потенціал» завжди займав чільне місце в реалізації промислового потенціалу і ресурсних можливостей Запорізького краю. Він відіграв важливу роль у консолідації і координації їхньої діяльності в підвищенні ефективності співпраці в економічній, науково-технічній і соціальній сферах, компенсації і відновленні втрачених господарських зв'язків і ринків збуту, захисту інтересів товаровиробників регіону.
Спільними зусиллями промисловців, підприємців і органів влади закладений фундамент Союзу, його організаційне зміцнення, зростання авторитету організації в створенні сприятливих умов господарювання на регіональному і загальнодержавному рівнях.
За роки свого становлення Союз промисловців і підприємців значно розширив сферу свого впливу і спектр виконуваних задач. Сьогодні до його складу входять понад 200 провідних підприємств, організацій, фірм, на яких зайнято більше 200 тисяч осіб або близько 40 % працюючого населення області і виробляється близько 90 % від загального обсягу промислової продукції. Вони представляють майже всі галузі промисловості та сфери підприємницької діяльності. Значно зросло представництво та активність у діяльності Союзу представників малого та середнього бізнесу.
Відділення союзу працюють у містах і районах області. У нього влилися об'єднання фермерів області, союзи підприємців різних галузей.
ЗОСППР «Потенціал» - член Українського союзу промисловців і підприємців, засновник Федерації роботодавців України, займає активну позицію в розробці і реалізації рішень з'їздів і керівних органів УСПП, ФРУ, представляє їх інтереси на території Запорізької області.
Постійно узагальнюючи щоденну практику господарювання та пропозиції підприємств, організацій, фірм регіону, Рада обласного союзу промисловців і підприємців приділяє значну увагу участі в законотворчій діяльності. Зусилля промисловців і підприємців регіону спрямовані на зниження податкового тиску, доступність середньо- і довгострокових кредитних ресурсів на прийнятних умовах, захист вітчизняних товаровиробників при антидемпінгових розслідуваннях і від агресивного імпорту, врегулювання підходів до приватизаційних процесів, формування тарифної політики монопольних утворень, інноваційний розвиток економіки, залучення інвестицій.
З метою реалізації пропозицій промисловців і підприємців регіону у Верховній Раді, Кабінеті Міністрів України обласний союз активно використовує можливості УСПП, ФРУ, місцевих органів влади, народних депутатів України від Запорізької області, депутатської фракції Партії промисловців і підприємців України.
Союз активно використовує систему договорів про співробітництво і координацію діяльності з органами влади і громадськими об'єднаннями. Такі договори укладені з обласною державною адміністрацією, державною податковою адміністрацією, регіональними відділеннями Фонду держмайна, Антимонопольного комітету, Запорізької митниці, Державним центром стандартизації, метрології, сертифікації, Державною інспекцією за режимами енергоспоживання, теруправлінням Держнаглядохоронпраці, Пенсійним фондом, Запорізькою торгово-промисловою палатою та іншими.
Разом з партнерами на робочих зустрічах, нарадах, семінарах, засіданнях «круглих столів» розглядається широке коло питань господарської діяльності підприємств, оперативного врегулювання конфліктних та проблемних питань, зокрема, оподаткування і повернення ПДВ, митного регулювання і практики застосування податкового і митного законодавства, сертифікації продукції, впровадження інновацій, залучення інвестицій у реальний сектор економіки регіону.
Були зроблені перші кроки щодо консолідації діяльності банківських і фінансових установ у забезпеченні фінансовими та кредитними ресурсами села, збалансуванні рівня ставок за використання кредиту, проведені зустрічі з представниками страхових компаній регіону.
Тільки за останні роки у вищих органах влади країни були розглянуті десятки пакетів пропозицій запорізьких промисловців і підприємців до діючих нормативно-правових актів та проектів постанов Уряду, законопроектів.
Загальними зусиллями вдалося скасувати ряд податків і зборів, не передбачених законодавством про оподаткування, застосування непрямих методів визначення обсягів операцій оподатковуваних ПДВ, відстояти свої права на застосування нульової ставки ПДВ при експортних операціях, домогтися прийняття Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетом і цільовими фондами», перегляду проекту Постанови Уряду «Про встановлення єдиного роздрібного тарифу на електричну енергію», зменшення на 50 % запланованого рівня підвищення залізничних тарифів, скасувати або внести зміни до ряду інших Постанов Кабінету Міністрів, законодавчої бази, що сприяло розвитку економіки.
Беручи участь у розробці регіональної політики, Союз став ініціатором розвитку внутрішнього ринку, малого і середнього підприємництва, науково-технічного потенціалу й інноваційного розвитку економіки області.
Завдання розвитку внутрішнього ринку було чітко сформульовано при розгляді промисловцями і підприємцями питань виробничої кооперації, локалізації виробництва автомобілів на Запорізькому автомобільному заводі, де всебічно проаналізований стан завантаження виробничих потужностей підприємств області, відродження машинобудування, збереження і створення нових робочих місць, реанімації спеціалізованих виробництв, надання солідарної допомоги в розміщенні замовлень на території області. Реалізація консолідованого рішення промисловців і підприємців дозволила вирішити питання забезпечення підприємств області металопродукцією, завантажити Бердянський морський і Запорізький річковий порти, розмістити великі замовлення на виготовлення унікальної кранової продукції на Запорізькому заводі важкого кранобудування - ЗАТ «Запоріжкран». Важливий внесок у вирішення цього завдання роблять флагмани української промисловості - акціонерні товариства «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь», «Мотор Січ», «Запорізький автомобілебудівний завод», «Запоріжтрансформатор» і інші підприємства регіону.
Пропозиції промисловців і підприємців лягли в основу розробленої місцевими органами влади Програми розвитку внутрішнього ринку й імпортозаміщення.
Поряд зі створенням умов для розвитку великих промислових підприємств, з 2000 року Союзом значно посилена увага до прискореного розвитку малого і середнього бізнесу, визначені стратегія й організаційна основа його розвитку. Представники Союзу ввійшли до складу координаційних рад при місцевих органах влади, беруть участь у розробці комплексних програм розвитку підприємництва. Союз став механізмом, що дозволяє представникам малого бізнесу вирішувати питання розвитку фермерських кредитних союзів, взаємодії з органами влади і контролюючими органами, лобіювати за допомогою народних депутатів України інтереси цього сектора економіки, розширити ділові контакти, брати участь у розробці регуляторних актів та їх перегляді на відповідність державній регуляторній політиці на регіональному і загальнодержавному рівнях.
Постійну увагу Союз приділяє розвитку науково-технічного потенціалу області, використовуючи спільні можливості промислових підприємств і наукових установ для виконання науково-дослідних та експериментально-конструкторських робіт, збереження дослідницької бази, зміцнення зв'язку науки і виробництва, впровадження інновацій. У 2001 році на базі Запорізького національного технічного університету за участю промислових підприємств та підприємницьких структур, галузевих науково-дослідних, проектно-конструкторських та технологічних інститутів, вищих навчальних закладів регіону проведено обласну науково-практичну конференцію, виставку наукових розробок та розширене засідання Ради з розвитку науково-технічного потенціалу регіону, подолання законодавчих, організаційних, економічних перешкод на регіональному та державному рівнях.
Союзом укладений договір з регіональним відділенням Української державної інноваційної компанії. Новостворена база інноваційних проектів використовується для пошуку інвесторів, у тому числі через мережу Інтернету.
З метою забезпечення якісної підготовки кадрів для господарського комплексу області Союзом разом з обласним комітетом профтехосвіти створено Інститут розвитку персоналу, який на протязі останніх років здійснює методичне забезпечення навчального процесу.
Союз прагне внести системність у роботу щодо здешевлення кредитних ресурсів, забезпечення прискореної амортизації, зниження податкового тиску з метою створення для вітчизняного бізнесу рівних умов діяльності з іноземними підприємствами.
Належну увагу обласний союз промисловців і підприємців «Потенціал» приділяє багатьом іншим напрямкам своєї роботи. Союз організує і бере участь у бізнес-форумах, виставках, конференціях і семінарах, спрямованих на розвиток промислового потенціалу області, підвищення ефективності господарювання.
Особливе місце серед них займають питання соціального партнерства, що активно реалізуються після трансформації в Запорізький обласний союз промисловців і підприємців (роботодавців) «Потенціал» у грудні 2003 р.
Метою трансформації є підвищення статусу організації у правових, соціальних, економічних засадах представництва та захисту прав і інтересів членів Союзу, їх участі у формуванні державної економічної та соціальної політики, у сфері соціально-трудових відносин, відносин з органами влади та самоуправління, профспілками, спираючись на Закон України «Про організації роботодавців».
Опрацьовуючи ці питання на регіональному рівні, Союз брав активну участь у розробці пропозицій до Генеральної угоди, проектів Трудового кодексу України, законів «Про колективні договори та угоди», «Про соціальне партнерство», «Про охорону праці» і інших.
Як найбільш потужна та представницька організація, Союз виступив ініціатором та засновником Запорізької обласної федерації роботодавців, яку створено у 2004 році. До складу федерації входять 15 територіальних та 9 галузевих організацій, які об'єднують більш ніж 500 суб'єктів господарювання. Від її імені укладено тристоронню Регіональну угоду з обласною державною адміністрацією та облпрофрадою.
За останні роки значно виросло представництво Союзу та його участь у роботі комітетів, комісій, створених органами влади на обласному та центральному рівнях.
Президент, віце-президенти, представники Союзу беруть участь у роботі колегії облдержадміністрації, обласної ради, виконавчого комітету Запорізької міської ради, податкової адміністрації, обласної ради соціального партнерства, обласної та міської Координаційної ради з соціально-економічного розвитку, розвитку малого підприємництва, сприяння зайнятості, Президії, Правління, комісій УСПП, Ради Федерації роботодавців України, наглядових радах та правліннях Фондів загальнообов'язкового соціального страхування України. Голова обласної федерації роботодавців, Президент Союзу очолює обласне правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Спільні зусилля органів влади і промисловців, підприємців, роботодавців області дозволили одержати позитивні результати.
Запорізька область сьогодні - один з найбільш економічно і соціальна розвинутих регіонів України. По ряду макроекономічних показників вона займає провідні позиції в Україні, має найвищу продуктивність праці, високий рівень заробітної плати, стабільну ситуацію на ринку праці. Запорізька область першою серед регіонів України у 2000 році вийшла на рівень виробництва базового 1990 року і стабільно нарощує темпи соціально-економічного розвитку. Ці позиції забезпечили, у першу чергу, підприємства металургії й електроенергетики, машинобудування, хімічної, легкої, харчової і переробної промисловості, транспорту і зв'язку, що складають основу Союзу. В середньому темпи зростання виробництва з 2000 року складали 12,5 відсотка щорічно.
Золотим фондом Союзу є досвід, інтелект, професіоналізм керівних кадрів підприємств, висококваліфікованих робітників та службовців. Найбільш авторитетні з них входять до складу Ради ЗОСППР «Потенціал».
За останні п'ять років велика група промисловців і підприємців нагороджені державними нагородами, відзнаками Кабінету Міністрів, місцевих органів влади, Українського та обласного союзу. Орденом «За заслуги» І ступеня нагороджені 2 члени Союзу, II ступеня - 12, III ступеня - 25, IV ступеня - 2, медалями - 1, присвоєно звання заслуженого працівника промисловості або галузі - 30.
Широко відомі в Україні та за її межами організатори виробництва та громадські діячі державного рівня, Герої України Сацький В. А., Богуслаєв В. О., Муравченко Ф. М.
|