Рівень капіталізації майже всіх українських агрохолдингів, після їх виходу на світові біржі, впав. Статистику для вітчизняного бізнесу зібрав головний фінансовий аналітик рейтингового агентства «Експерт-Рейтинг», кандидат економічних наук Віталій Шапран.
У числі компаній, показник капіталізації після виходу на IPO (первинне розміщення акцій) яких знизився на 16 лютого, агрохолдинги «Авангард» (на 97,96%), KSG Agro (97,13%), «Мілкіленд» (96,76% ), «Укрпродукт» (94,24%), «Агроліга» (45,32%), «Індустріальна молочна компанія» (30,55%), «Овостар Юніон» (30,39%), «Миронівський хлібопродукт» ( 25,39%).
Приріст капіталізації продемонстрували тільки «Астарта» (+ 20,49%) і «Кернел» (+ 48,60%).
Про причини і наслідки падіння рівня капіталізації Віталій Шапран розповів AgroPortal.ua.
Причин кілька. Це дуже низький рівень корпоративного управління в Україні. Також спочатку багато хто з тих, хто залучав кошти через IPO, і не збирався ділитися прибутком. Це призвело до того, що вони свідомо йшли на порушення лістингових вимог і більшість з них виявилися поза ринком.
Два холдингу опинилися в плюсі, тому що дотримувалися правил публічної компанії, прийнятих на біржі, і працювали без особливих перебоїв. Думаю, що їх наявність в такій ситуації вказує, що IPO залишається одним з небагатьох реальних інструментів залучення капіталу українським агробізнесом, але тільки тим бізнесом, у якого серйозний настрій.
Падіння рівня капіталізації вплине негативно на життєдіяльність і роботу компаній. Від таких компаній як "XXI century" або "Cardinal Recourses" нічого не залишилося. Вони зіткнулися з проблемами в бізнесі і, навіть при гарному корпоративному управлінні, не вижили б.
Чи є ймовірність, що найближчим часом будь-яка з компаній у списку також вдадуться до делістингу?
Думаю так, після падіння на 80% їх переводять у торгівлю за рамками лістингу або навіть на позабіржовий ринок, так званий ОТС.
За матеріалами agroportal.ua
|