Логін:
Пароль:
 


Архів подій

 

Роботодавці » Хронологія подій

ХРОНОЛОГІЯ ПОДІЙ ЗОСППР «ПОТЕНЦІАЛ»

1990 рік

Створено Запорізький обласний союз промисловців і підприємців «Потенціал».

Президентом ЗОСПП «Потенціал» обрано Білоусенка Олександра Федоровича.

1991 рік

Вирішення питань роботи підприємств об­ласті в умовах переходу з планових на ринкові відносини в економіці.

1992 рік

Президентом ЗОСПП «Потенціал» обрано Пікінера Володимира Тарасовича.

ЗОСПП «Потенціал» став членом Українського союзу промисловців і підприємців.

Створено інформаційно-комерційний центр обслуговування регіону.

1993 рік

Розроблені заходи щодо збереження та компенсації втрачених господарських зв'язків.

Організовано співпрацю з міжрегіональ­ною асоціацією «Співдружність».

1994 рік

Президентом ЗОСПП «Потенціал» обрано Бастригу Івана Михайловича.

Впроваджено спільну програму по створенню пріоритетних технічних засобів контролю та аварійного захисту обладнання.

Вжито заходів по стабілізації роботи підприємств м. Бердянська.

Вжито заходів щодо забезпечення енергоносіями промисловості області генеруючими потужностями ПЕО «Дніпроенерго».

1995 рік

Вжито заходів з забезпечення енергоресурсами господарського комплексу області.

Розробка підходів щодо приватизації державних підприємств.

Забезпечено участь у заснуванні всеукраїнської міжрегіональної асоціації виробників України.

Забезпечено розробку та впровадження інноваційних проектів на підприємствах області спільно з відділенням Державного інноваційно­го фонду.

1996 рік

Укладено договір про співробітництво з Запорізькою обласною державною адміністрацією та Українським союзом промисловців і підприємців.

Забезпечено організацію виконання Програми УСПП щодо стабілізації роботи вітчизняних товаровиробників в умовах формування ринку та створення конкурентного середовища.

Розгляд заходів з подолання кризи неплатежів.

1997 рік

Підписано тристоронню Угоду про соціальне партнерство в області.

Розроблені пропозиції щодо залучення компаній «Оаеу/оо» та «Дженерал-Моторс» до виробництва автомобілів на Запорізькому автомобілебудівному заводі.

Прийнято рішення про надання шефської допомоги Військово-морським силам України.

Засновано Бердянський міський союз промисловців і підприємців.

1998 рік

Президентом ЗОСПП «Потенціал» обрано Ваната Петра Михайловича.

За Ініціативи ЗОСПП «Потенціал» відбулося виїзне засідання Правління Українського союзу промисловців і підприємців, на якому розглянуто шляхи подолання соціально-економічної кризи в Україні.

Забезпечено участь промисловців у розробці програм «Український алюміній» та програми газифікації та водопостачання сільських районів області.

Розглянуто хід виконання плану локалізації виробництва автомобіля на СП «АвтоЗАЗ-Оаеу/оо» з залученням запорізьких підприємств.

Укладено договір про співробітництво з Бургаською торгово-індустріальною палатою (Болгарія).

Засновано Енергодарський та Токмацький міські союзи промисловців і підприємців.

Обсяг промислового виробництва зріс на 2,2 відсотки.

1999 рік

Організована зустріч членів Союзу з Президентом України під час його робочої поїздки до Запорізької області.

Забезпечено розгляд членами Ради за участю першого віце-прем'єр-міністра України А.К. Кінаха питання «Про взаємодію центральних та регіональних органів управління у забезпеченні стабільного соціально-економічного розвитку області».

Здійснена розробка та реалізація заходів щодо розвитку виробничої кооперації між підприємствами області у завантаженні виробничих потужностей, збереження та створення нових робочих місць, надання солідарної допомоги на основі розвитку внутрішнього ринку.

Спільно з державною податковою адміністрацією в Запорізькій області розроблені основні принципи реалізації податкової політи­ки та сприяння розвитку промисловості і підпри­ємництва.

Ініційовано впровадження на державному рівні заходів щодо стабілізації енергозабезпечення промислового комплексу області, реформування енергосистеми, припинення практики примусових відключень та обмежень.

Створено за ініціативи ЗОСПП «Потенціал» Комісію правління УСПП з питань розвитку паливно-енергетичного комплексу України.

Забезпечено проведення у м. Запоріжжі засідання Міжнародного Трейд Клубу за участю представників 48 країн.

Укладено тристоронню Регіональну угоду з обласною державною адміністрацією та обласною радою профспілок на 1999-2000 роки.

Укладено договір про співробітництво з Магдебурзькою торгово-індустріальною палатою (Німеччина).

Засновано Мелітопольський міський та Вільнянський районний союзи промисловців і підприємців.

Звання «Герой України» присвоєно Голові правління - Генеральному директору ВАТ «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь» Сацькому Віталію Антоновичу.

Обсяг промислового виробництва зріс на 10,0 відсотків.

2000 рік

На виїзному засіданні Ради разом з керівництвом облдержадміністрації розглянуто стан та розроблені заходи з відродження машинобудівного комплексу м. Мелітополя і забезпечення сталого постачання електроенергією та металопродукцією ВАТ «Запоріжсталь» підприємств машинобудівного комплексу.

За підтримки .облдержадміністрації та Запорізького міськвиконкому Союзом проведено науково-практичну конференцію «Розвиток практичного енергозбереження в Запорізькій області», ряд виставок енергозберігаючих технологій та обладнання, низки демонстраційних семінарів.

За участю бізнесменів покладено початок визначення принципів регіональної стратегії розвитку малого та середнього бізнесу.

Проведено засідання круглого столу промисловців і підприємців за участю Ініціативи з питань зміни клімату АМР США, експертів США, Данії з розгляду інвестиційних пропозицій та проектів спільного впровадження підприємств області, внесення їх до бази даних українсько-американського та українсько-канадського екологічного співробітництва з метою фінансування.

Союзом організовано громадське обговорення проектів Податкового кодексу України за участю авторів у м.Запоріжжі.

Створено за ініціативи ЗОСПП «Потенціал» Комісію Правління УСПП з підтримки ініціатив виробників автомобільної промисловості.

Направлено Звернення Ради до ФДМУ про зміну умов приватизації ВАТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат», та підтримана позиція трудового колективу ВАТ «Мотор.Січ», «Запоріжжяобленерто» у здійсненні приватизаційних процесів на підприємстві.

Підписано договори про співробітництво з регіональними відділеннями Фонду державного майна України, Антимонопольного комітету України, Державною податковою адміністрацією в Запорізькій області, Запорізьким державним центром стандартизації, метрології та сертифікації, Запорізькою торгово-промисловою палатою, Запорізькою митницею, Центром споживчих досліджень.

Проведені бізнес-зустрічі членів Союзу з урядовими делегаціями, діловими колами Казахстану, Вірменії, Литви, Москви, бізнес-форум ділових кіл області та м. Магдебурга.

ЗОСПП «Потенціал» відзначив своє 10-річчя, до якого отримав вітання Президента України, президента УСПП, обласної державної адміністрації, обласної ради, партнерів та колег. Велика група промисловців і підприємців відзначена нагородами місцевих органів влади, УСПП, Міжнародної кадрової академії, ЗОСПП «Потенціал».

Звання «Герой України» присвоєно Голові правління - Генеральному директору ВАТ «Мотор Січ» Богуслаєву В'ячеславу Олександровичу.

Запорізька область першою серед регіонів України вийшла на рівень промислового виробництва базового, 1990 року, підприємства всіх галузей нарощують обсяги виробництва та збільшують інвестиції у модернізацію, освоєння нових видів продукції.

Приріст обсягів промислового виробництва досяг 19,6 відсотка, зокрема в машинобудуванні - 47,2. відсотки.

2001 рік

Розроблена за участю Союзу обласна та Запорізька міська програми розвитку малого підприємництва на 2001-2005 роки.

Проведено обласну науково-практичну конференцію, виставку наукових розробок та розширене засідання Ради з розвитку науково-технічного, потенціалу регіону, об'єднання зусиль наукових та ділових кіл у зміцненні дослідної бази, впровадження наукових розробок у виробництво.

Проведено Всеукраїнську науково-практич­ну конференцію з проблем когенераціїта запуск пілотної для України когенераційної станції «Південна» з 100 % вітчизняним обладнанням.

Розроблена за участю Союзу обласна Програма розвитку внутрішнього ринку на 2002-2004 роки.

Проведено бізнес-форуми ділових кіл Запорізької та Бургаської областей у м. Запоріжжі та м. Бургас.

Укладено тристоронню Регіональну угоду з обласною державною адміністрацією та обласною радою профспілок на 2001 - 2002 роки.

Укладено Угоду з відділенням Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області.

Обсяг промислового виробництва зріс на 2,4 відсотки.

Запорізький обласний союз промисловців і підприємців «Потенціал» рішенням Правління УСПП визнано кращим регіональним відділенням.

2002 рік

Шість членів ЗОСПП «Потенціал» обрано народними депутатами України, 16 членів Союзу - депутатами обласної ради, 32 - Запорізької міської ради.

За ініціативи ЗОСПП «Потенціал» в обласній раді створено постійну комісію з питань розвитку підприємництва, яку очолив Ольшанський С.М. Різні комісії облради також очолили члени Союзу Шамілов В.І., Стахурський О.Д., БакуменкоІ.І.

За ініціативи Ради затверджено Наказ промисловців і підприємців та підписано Декларацію про співробітництво та координацію дій з народними депутатами України від Запорізької області, затверджені спільні дії з депутатами обласної ради з соціально-економічного розвитку області.

ЗОСПП «Потенціал» виступив співорганізатором міжрегіонального тристороннього семінару з питань соціального партнерства, ведення колективних переговорів та укладання угод Запорізької, Одеської, Херсонської та-Миколаївської областей у м. Запоріжжі за участю представників Уряду, Федерацій роботодавців та профспілок України.

ЗОСПП «Потенціал» виходив до Прем'єр-міністра України з питаннями щодо державної підтримки та захисту внутрішнього ринку вогнетривкої, електродної продукції, продукції ДП «Гідромаш», фірми «Ріст», захисту інтересі союзу підприємців «Ніка» і інших членів Союзу.

Звання «Герой України» присвоєно Генеральному конструктору державного підприємства «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» ім. Івченка» Муравченку Федору Михайловичу.

Розширено представництво малого підприємництва у складі ЗОСПП «Потенціал» до 30%.

Обсяг промислового виробництва зріс на 1,2 відсотки.

2003 рік

Забезпечено проведення у м. Запоріжжі засідання Ради Міжнародного Конгресу промисловців і підприємців за участю президентів національних союзів країн СНД, Балтії, Східної Європи, Азії, делегацій всіх регіонів України.

Вжито заходів щодо державної підтримки пріоритетних галузей економіки України - авіа-, автомобілебудування.

Прийнято консолідоване рішення щодо впровадження на підприємствах області систем управлін­ня якістю, екологією, безпекою праці у відповідності до міжнародних стандартів.

Укладено тристоронню Регіональну угоду з обласною державною адміністрацією та обласною радою профспілок на 2003-2004 роки.

Створено Токмацьку, Гуляйпільську, Запорізьку, Кам'янка-Дніпровську районні організації роботодавців.

Прийнято рішення про трансформацію ЗОСПП «Потенціал» в обласну організацію роботодавців.

Обсяг промислового виробництва зріс на 20,5 відсотка.

2004 рік

15 липня 2004 року створено Запорізьку обласну федерацію роботодавців, до якої увійшли 8 обласних галузевих та 12 обласних, міських, районних організацій роботодавців.

Організовано розгляд спільно з державними органами заходів щодо розвитку конкурентного середовища, професійного навчання робітників в умовах виробництва, відновлення спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності для малого бізнесу, застосування норм Земельного законодавства, порядку діагностування машин та устаткування підвищеної небезпеки, оздоровлення ринку праці, впровадження пенсійна реформи в регіоні.

Забезпечено вдосконалення та посилення традиційних напрямків діяльності Союзу, їх розширення у сфері соціально-трудових відносин, опрацювання 26 проектів Законів України та 16 інших нормативно-правових актів центральних органів влади.

Розширено представництво ЗОСПП «Потенціал» у колегіях, радах, комітетах, комісіях, фондах регіонального та загальнодержавного рівнів.

Укладені договори про співробітництво представництвом Держпідприємництва, територіальним управлінням Держнаглядохоронпраці, Головним управлінням Пенсійного фонду.

Обсяг промислового виробництва зріс на 18,7 відсотків.

2005 рік

Організовано участь членів Союзу у нарадах в Кабінеті Міністрів України з проблем економіки, засад реалізації та розвитку експортного потенціалу, підтримки вітчизняного товаровиробника.

Забезпечена участь членів Союзу у всеукраїнських форумах з розвитку підприємництва за участю Президента України у м. Києві.

Забезпечено участь членів Союзу у зустрічі з Президентом України під час його робочої поїздки до Запорізької області.

Організовано розгляд та лобіювання на державному рівні інтересів промисловців і підприємців щодо тарифів на енергоносії, залізничні перевезення, розвитку експортного потенціалу, спрощення митних процедур, реформування амортизаційної політики, забезпечення необхідних передумов вступу України до Світової організації торгівлі, збереження спрощеної системи оподаткування.

Забезпечено проведення у м. Запоріжжі всеукраїнського семінару-наради керівників регіональних територіальних та всеукраїнських галузевих організацій роботодавців.

Проведено низку заходів з впровадження на підприємствах недержавного пенсійного забезпечення працюючих за участю представників профільного Комітету Верховної Ради, всеукраїнського недержавного пенсійного фонду та обслуговуючих його компаній.

За ініціативи Союзу створено обласне громадсько-політичне об'єднання «За волю народу».

Укладено тристоронню Регіональну угоду з обласною державною адміністрацією та обласною радою профспілок на 2005-2006 роки.

Проведено обмін делегаціями та бізнес-форуми в містах Магдебурзі, Запоріжжі та Бердянську.

Підписано договір про співробітництво з Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Запорізькій області.

Створені галузеві організації роботодавців автомобільного та сільськогосподарського машинобудування, агропромислового комплексу, охорони-здоров'я, Приазовська та Веселівська районні організації роботодавців.

 
Цитування в інших ЗМІ тільки зі згадуванням в якості джерела ЗОСППР «Потенціал». Передрук матеріалів в мережі тільки з прямим гіперпосиланням на https://potencial.org.ua